top of page

Osobný workshop - fotenie aktu


Začiatkom apríla som organizoval osobný workshop fotenia aktov pre jedného fotografa. Workshop so mnou dostal ako Vianočný darček od svojej kamarátky. Podľa mňa super darček, a pre mňa to bola veľká pocta zároveň.


Kým sa čakalo na modelku, WS sa začal pokecom o fotení v ateliéri, o modelkách, o tom ako pristupovať k foteniu aktov a v podstate o tom ako to robím ja, aké mám skúsensoti, čo a ako funguje a najdôležitejší poznatok bol o tom, že každý človek/modelka je orignál a ku každému človeku sa inak pristupuje a inak fotí.


Okolo 11-tej prišla šikovná modelka Eliška, s ktorou som už fotil pred 3 rokmi, takže som vedel, že na WS bude ideálna, keďže má veľa skúseností a fotenie ju baví. A je aj za akúkoľvek srandu alebo uletený nápad.


A mohlo sa začať.


Ukázal som klasické aktové svietenie a trénovalo sa ako pózovať modelku, na čo si dávať pozor ,vymýšľalo sa všeličo a neskôr aj s viac ako jedným zábleskom. Naplánované bolo aj fotenie s prirodzeným svetlom, takže po nejakom čase sme sa presunuli na chodbu ateliéru, k oknu a motali sa v ateliéri a fotili na priamom svetle a na odrazenom mäkkom svetle.


S fotením sa to rozšvihlo až tak veľmi, že sa nám podarilo zmeškať odchod vlaku, a Eliška musela počkať na ďaľší vlak ktorý išiel až o dve hodiny. Mrzelo to najmä mňa, ale našťastie, Eliška je kopec srandy, tak to brala športovo a vravela nám, že poďme ešte fotiť. Dali sme si večeru a keďže bolo super počasie, sme vybehli trocha von fotiť do okolia a do ulíc. Teraz sme si už dali pozor na čas, takže fotenie netrvalo dlho a vlak sa podarilo stihnúť bez problémov.


Počas vysvetlovania a fotenia sa podarilo aj mne odfotiť niekoľko bekstejdž fotiek na mobil a zopár aj fotoaparátom.

Prvýkrát som, fotil aj ja počas prestávky. Eliška pózovala aj počas nej. :)

with cigarette

Look

window

Trocha experimentovania z mojej strany.

nude pose

dark shadows

hands and breasts

Netradičný portrét.

portrait

Dve štúdiové fotografie s bielym pozadím.

studio nude

studio pose

A nakoniec, keďže sme zmeškali vlak. Pár fotiek z ulice a vonku.

jacket

man on background

street nude

topless walking

Comments


bottom of page